2436/908
Dansk møbeldesign
Par overpolstrede lænestole betrukket med brunligt velour, ben af bejdset bøg. 1940–50'erne. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker på ben. Lettere slitage på betræk.
Vurdering