2447/​790

Sigurd Resell (f. Meldal 1920, d. 2010)

“Falcon”. Lænestol med stel af forkromet stål. Sæde og ryg betrukket med brunt, dybthæftet skind. Udført hos Vatne Møbler, Norge.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.

Auktion
Kategori
Vur­dering

6.000 DKK

Solgt

Hammerslag

4.200 DKK  

8 bud

Tidspunkt Byder Bud
869654 4.200 DKK
1050122 (Autobud) 4.000 DKK
869654 4.000 DKK
1050122 3.800 DKK
1036359 3.600 DKK
805852 3.400 DKK
864665 3.200 DKK
1036359 3.000 DKK