2103/913
Dansk design
Et par væglamper af teak og messing med timeglasformede skærme af opalglas. 1950erne. H. 25. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Lettere anløbne. Løse teak ophæng. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag