2103/​913

Dansk design

Et par væglamper af teak og messing med timeglasformede skærme af opalglas. 1950erne. H. 25. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Lettere anløbne. Løse teak ophæng. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 19. januar 2021

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK