12027/87
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
To kompositioner. Usign. Litografi på papir. 21×15. Indrammet 25,5×19,5. (2)
Litografierne er trykt i 800 eksemplarer på Hostrup-Pedersen & Johansens Stentrykkeri. 1985.
Utydelige mindre 'årer' efter buk, i bunden af begge.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag