12027/​87

Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)

To kompositioner. Usign. Litografi på papir. 21×15. Indrammet 25,5×19,5. (2)

Litografierne er trykt i 800 eksemplarer på Hostrup-Pedersen & Johansens Stentrykkeri. 1985.

Utydelige mindre 'årer' efter buk, i bunden af begge.

Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

700 DKK

700 DKK
650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK