2034/180
Samling spanske fliser af brændt ler, dekoreret i underglasur blå med personer og dyr, samt i farvede med relief i design. 18. årh. Ca. 14×13 cm. (29)
afslag, revner, repairs - Størstedelen med større eller mindre afslag og/eller reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud