2125/73
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
“Udsigt fra Palatinerhøjen i Rom”. Sign. Johan Rohde 1921. Olie på lærred monteret på malepap. 44×54,5.
Enkelte retoucheringer. Enkelte minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag