2432/841
Dansk snedkermester
Overpolstret hjørnesofa med ben af bejdset eg, betrukket med lyst uld. 1930–40'erne. L. 215/175.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering