1908/1543
En samling pilleæsker, tændstikæsker, en cigaretæske mm. af sølv, messing og forsølvet metal, prydet med bl.a. emalje, agat, lapis lazuli. 20. årh. 3–6 cm. (26)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle afslag/revner, korrosion.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
28 bud