1649/​1718

Fire servietringe, fire bægre og to saltkar af sølv. Primært Danmark, 20. årh. Vægt ca. 255 gr. H. 3–8,5. (10)

Mindre buler, ridser og mærker. Graveringer. Saltkar uden indsatse.

Varia, 8. december 2016

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK