1649/1718
Fire servietringe, fire bægre og to saltkar af sølv. Primært Danmark, 20. årh. Vægt ca. 255 gr. H. 3–8,5. (10)
Mindre buler, ridser og mærker. Graveringer. Saltkar uden indsatse.
Varia, 8. december 2016
Vurdering
Hammerslag