Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Gifted Painting”. Sign. på bagsiden Kvium 01 med titel. Olie på lærred. 200×400. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Faurschou, København.
Værket er under eftersynet udstillet i vores lokaler i Bredgade 31 og kan ses gennem vinduet.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Samtidskunst, 24. marts 2020