1921/102
Alfred Olsen (f. Fejø 1854, d. København 1932)
“Blokhus”. Sign. Alfred Olsen 1903. Olie på lærred. 32×60.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning samt let opstramning.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag