2131/145
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Solnedgang ved en mole i Hirtshals. Sign. Chr. Blache Hirtshals 1909. Olie på lærred. 34,5×57.
Enkelte mindre afskalninger og minimale krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag