2048/896
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Sminkebord af palisander monteret med spejl. Front med tre skuffer. Model 40. Udført og stemplet hos Aksel Kjersgaard, Odder. H. 68./115. B. 118. D. 43.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skruer til fastgørelse af ben mangler.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud