2440/2048
Patek & Cie
Lommeur af 18 kt. guld. Sideordnet “moustache” ankergang og nøgleoptræk. Støvkapsel af forgyldt metal. Ø 46 mm. Uret vejer ca. 62 g. 1840'erne.
Læderlomme medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Tinloddet skade på bagkasse. Bulet kasse. Skader på skiven.
Vurdering
900678 | ||
999018 | ||
900678 | ||
999018 | ||
898252 | ||
999018 (Autobud) | ||
898252 | ||
999018 |