2023/​545

Else Fischer-Hansen (f. København 1905, d. sst. 1996)

Komposition, 1972. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 83×78.

Dette emne handles i fuldmoms

Minimale krakeleringer og mærker. Lærredet bøger let i hjørnerne.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag