2144/846
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986)
Kvadratisk sofabord af massivt eg. Udført hos KP Møbler. H. 50. L./B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle tørringsrevner.
Moderne kunst og design, 2. november 2021
Vurdering
Hammerslag