1834/842
Karin Hammar, m.fl.
Vase og lysestage af flerfarvet glas, samt skål af klart glas. Sign. Udført hos Stockholms Glasbruk, Strömbergshyttan, m.fl. H. 6,7–29. (3)
Nogle ridser og mærker. Glasskål med mindre kanthak.
Moderne kunst og design, 21. august 2018
Vurdering
Hammerslag