Barnebestiksæt af sterlingsølv med små kløvermotiver i lyseblå emalje. Udført og stemplet hos A. Michelsen. Udført 1940'erne. I original æske. (6)
Bestående af: 1 barnekniv L. 16,3., 1 barnegaffel L. 15,4., 1 spiseske L. 15,4., 1 lille spiseske L. 11,5., 1 skubopper L. 7,8., 1 servietring H. 3,1. B. 3,4.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Gaffel med en let bøjet tand.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021