2032/40
Hans Hansen (f. København 1792, d. Sorø 1873)
Studiehoved af herre med langt hår og jakke med sølvknapper. Usigneret. Olie på lærred. 47×39.
Mindre afskalninger. Lærred bør strammes op. Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag