2032/​40

Hans Hansen (f. København 1792, d. Sorø 1873)

Studiehoved af herre med langt hår og jakke med sølvknapper. Usigneret. Olie på lærred. 47×39.

Mindre afskalninger. Lærred bør strammes op. Talrige krakeleringer. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag