2043/132
Syv vandrestokke af træ med greb af gevir, én med greb af træ og elfenben, montering af metal. 20. årh.s først halvdel. L. 77–93. (7)
En stok mangler krave. To stokke mangler spids. Fremstår med alders- og brugsslitage.
For lande udenfor Danmark kan dette katalognummer være omfattet af særlige regulering, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud