2435/1230
Diamantbroche samt et par perle- og diamantbrocher af sølv samt 8 kt. og 12 kt. guld prydet med talrige rosenslebne diamanter og to perler. Vægt ca. 6 g. L. 2 cm. 19. årh.s slutning. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Perler antageligt udskiftede.
Vurdering