1921/84
Ubekendt maler, 17. årh.
Den Hellige Familie. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 24×17,5.
Enkelte små huller. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 20. maj 2019
Vurdering
Hammerslag