2436/826
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Fritstående to-personers sofa med ben af eg, ryg, sider og løse hynder med brunt skind. Model 2212. Designet 1962. Udført og mærket hos Fredericia Stolefabrik, 1992. L. 158.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
5 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||