2436/828
“Progetti”. Højrygget lænestol med tilhørende skammel, sortlakeret stel med greb af Pau Ferro, betrukket med lyst møbelstof. Udført og mærket hos Giorgetti, Italien. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med hul.
Vurdering