2418/946
Kai Kristiansen, m.fl. (f. 1929)
Entrésæt af palisander bestående af kommode med fire skuffer og spejl. Udført hos Feldballe Møbelfabrik, m.fl. 1960'erne. H. 63. B. 85,5. D. 32. Spejl. H. 97. B. 32/42. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag