1939/21
Tre kinesiske tepotter af porcelæn, dekoreret i farver med personer og kalligrafi. 20. årh. H. ca. 8 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Med afslag forskellige steder: under låg, på tud, på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud