2044/673
Dansk snedkermester
Gyngehest af lakeret bøg. Ej stemplet. H. 56. L. 88.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre revne ved et ben. Senere monteret greb af fyr.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud