2115/246
Unknown artist, early 19th c.
Ubekendt kunstner, 19årh.s begyndelse. Silhuetklip forestillende Skovrider Nicolai Henrik Neumann (1773–1852) og Cecilie Elisabeth Engelsted (1778–1822). I samtidig ramme. 36×47cm.
Fugtpletter. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud