2131/716
Tue Poulsen (f. København 1939)
Cirkulært sofabord med stel af mørkbejdset eg, top ilagt fliser med mønstret glasur. Sign. Tue. H. 51. Diam. 106.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag