2131/​716

Tue Poulsen (f. København 1939)

Cirkulært sofabord med stel af mørkbejdset eg, top ilagt fliser med mønstret glasur. Sign. Tue. H. 51. Diam. 106.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK