2446/384
Seks kinesiske opsatser, skål og cikadebur af porcelæn. 19.-20. årh. H. 3–6. Cikadebur L. 14. (8)
Flere dele med mindre kanthak. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering