1925/1133
To fyldepenne bestående af Masterpiece piston filler nr. 144 og 146 prydet med henholdsvis sort og grøn celluloid og forgyldte detaljer. Pennespidser nr. 4810 str. M af 14 kt. delvist rhodineret guld. L. 13 og 13,5 cm. 1950'erne. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Smykker, 19. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud