2437/101
Øreklapstol i engelsk stil, betrukket med gråt og sort zig-zag mønster fra Missoni, sæde med løs hynde, mørkbejdsede ben. George II stil, 20. årh. H. 106- B. 72. D. 80.
Proveniens: Agga Von Sydow.
Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage.
Vurdering