2131/74
Bergere af bejdset bøgetræ, udskåret med musling og bladværk. Louis XVI form. Ca. 1900.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre revner i træet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag