2437/125
Engelsk George III chatol med overdel af mahogni, skab med to døre bag hvilke skuffer og dør, skrå skriveklab med tilpassede skuffer, underdel med tre store og to små skuffer. 18. årh.s slutning. H. 206. B. 112. D. 61.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Vurdering