2434/65
Svensk bord af bemalet træ med plade af imiteret sten, front med stor skuffe. Sengustaviansk stil, 19. årh. H. 74. B. 94. D. 54.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger. Senere bemaling.
Vurdering