1738/1605
Tyve frisiske fliser af fajance, dekoreret med blomster i underglasur blå. 18. årh. Hver 13×13. (20)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med enkelte afslag og revner.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag