1738/​1605

Tyve frisiske fliser af fajance, dekoreret med blomster i underglasur blå. 18. årh. Hver 13×13. (20)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår med enkelte afslag og revner.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK