2032/2
Empire sekretær af mahogni, rigt indlagt med intarsia, front med tre låger, skriveklap samt fire skuffer. 19. årh.s begyndelse. H. 220. B. 103. D. 47.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Mindre finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag