12141/128
Einar Gross (f. Viborg 1895, d. Aalborg 1962)
Vitskøl Kloster. Sign. Einar Gross. Olie på lærred. 30×40. Indrammet.
Sælger oplyser: Skramme på rammen
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag