12141/​128

Einar Gross (f. Viborg 1895, d. Aalborg 1962)

Vitskøl Kloster. Sign. Einar Gross. Olie på lærred. 30×40. Indrammet.

Sælger oplyser

Sælger oplyser: Skramme på rammen

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag