2443/1222
Halskæde af 18 kt. guld prydet med talrige naturlige perler, flodperler og rosenslebne diamanter. Samlet vægt ca. 20,5 g. W. 14 mm. L. 38 cm. (3)
Et løst vedhæng og lås medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der mangler perler. Reparation anbefales da halskæde er i stykker. Løst vedhæng og lås medfølger
Smykker og Fashion, 23. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag