2102/240
To okimono af udskåret elfenben i form af mand med abe og vismand med fire drenge. Sign. Meiji 1868–1912. H. 12,5–15 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud