2049/7148
Sydomsmaske af udskåret sortpatineret træ. Ibo/Igbo. Nigeria. H. 23 cm.
Provenance: Ex. gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag