2049/​7148

Sydomsmaske af udskåret sortpatineret træ. Ibo/Igbo. Nigeria. H. 23 cm.

Provenance: Ex. gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

2.400 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

1.250 DKK
1.200 DKK