1509/21
Christian Mølsted (f. Dragør 1862, d. sst. 1930)
Studie til “Willemoes ombord i det Gerner'ske Flaadebatteri under Slaget paa Rheden”. Sign. Chr. M. 1900. Olie på lærred. 54×88.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 23. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
32 bud