877/894
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Oda á Joan Miro”, 1973. Sign. Miró, H.C. Litografi i farver. Lysmål 82×60.
Litteratur: Cramer nr. 910.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018
Vurdering
Hammerslag