2050/​823

Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)

Rundt fad af patineret bronze. Stemplet monogram, Denmark B 1773. H. 5. Diam. 31.

Nogle ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 8. december 2020

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.000 DKK

4.000 DKK