2050/823
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Rundt fad af patineret bronze. Stemplet monogram, Denmark B 1773. H. 5. Diam. 31.
Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag