1709/794
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006)
Lysestage af lertøj i form af rytter til hest dekoreret med blå glasur. Sign. monogram 79, Danmark. L4. H. 31,5.
Enkelte ridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 4. marts 2017
Vurdering
Hammerslag
14 bud