2123/​8521

Russisk likørglas, prydet med blomsterguirlander og sløjfer i guld. Antagelig Maltsov Glasværk. 19. årh. H. 9,5.

Et par russiske grønne likørglas, prydet med striber i guld. 19. årh. H. 9. (3).

Mindre alders- og brugsslitage, inkl. slidt forgyldning og enkelte ridser. Et grønt med afslag på mundrand.

Russisk tema, 7. juni 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag