2120/271
Garnnøgleholder af drejet træ på trepas fodstykke, monteret med strudseæg. 19. årh. H. 33 cm.
Proveniens: Erik Brandt.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Æg revnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag