1734/63
Edmond Picard (f. Besançon 1861, d. 1899)
En apoteker fremviser miksturer til en ældre kvinde. Sign. Edmond Picard 98. Olie på lærred. 61×50.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 21. august 2017
Vurdering
Hammerslag