2418/74
Lysekrone af forgyldt bronze, bund i form af terrinlåg af porcelæn med underglasur blå, fire svungne lysarme, støbt med ornamenter. Ciraka 1900. H. cirka 65. Diam. cirka 55.
Der garanteres ikke for funktionaliteten. Brugsslitage. Ridser og mærker. Porecelæn med reparation.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag